Pętla Stronie Śląskie

  • 22,4 km
  • 2,5 h
  • Średnio trudna

Trasa wymagająca dobrej kondycji i technicznych umiejętności, widokowa

Trasa składa się z odcinków typu singletrack oraz fragmentów dróg asfaltowych, leśnych i polnych. Przetestuje Twój stan kondycji i techniczne umiejętności. Podjazdy momentami wymagające, jednak po wysiłku czekają Was piękne widoki i długi zjazd z wirażami i hopkami - czyli to co najlepsze. Krótki odcinek trasy prowadzi przez centrum Stronia Śląskiego i jest dobrze oznakowany. Trasa częściowo pokrywa się z pętlą Rudka, która kończy się około 200m od głównej bramy wjazdowej pętli Stronie Śląskie (przełęcz Janowa). Dalej prowadzi w poprzek stoków narciarskich, gdzie trzeba uważać na skrzyżowaniach z innymi trasami zjazdowymi. Jest bezpośrednio połączona z trasą Singletrack Międzygórze i łatwo z niej dojechać do tras w Lądku Zdrój.

Jazdę można rozpocząć na jednym z czterech parkingów oznaczonych na mapce: na przełęczy Puchaczówka z zadaszonym miejscem do odpoczynku oraz samoobsługowym punktem serwisowym dla rowerów, nad zalewem w Starej Morawie (jest największy), mały parking z zadaszonym miejscem odpoczynku przy bramie wjazdowej na pętlę Rudka, miejsce postoju na przełęczy Janowej dla kilkunastu samochodów, oddalonym ok. 200m od bramy wjazdowej na pętlę Stronie Śląskie.

Wybierz na mapce ikonkę parkingu i włącz na smartfonie nawigację do tego punktu - doprowadzi Cię wygodnie do miejsca parkingowego. Następnie możesz analogicznie włączyć nawigację do bramy wjazdowej.