Singletrack Zdobnice

  • 10 km
  • 1,5 h
  • Familijna

Jazda lasem doświadczeń…

Singletrack Zdobnice - rozległa sieć wąskich, jednokierunkowych ścieżek rowerowych, przystosowanych do przyjemnej jazdy w bliskim kontakcie z naturą.
Trasy na prawie całej długości są kręte, o zmiennym nachyleniu - kwintesencja przyjemnej jazdy.
Ponad 10 km tras o różnym stopniu trudności pozwoli Ci odkryć nowe miejsca, nieznane widoki, ale także siebie - w samym sercu Gór Orlickich.

Punkt startowy znajduje się przy zbiorniku przeciwpożarowym w Zdobnicach w Górach Orlickich - jest tu trasa treningowa, pump track, stacja obsługi rowerów, stacja ładowania e-rowerów.

Co powinieneś wiedzieć o naszych trasach:

- przeznaczone dla rowerzystów górskich, którzy radzą sobie z techniczną jazdą w terenie,
- oznaczone na całej długości,
- są jednokierunkowe,
- trasy można dowolnie wybierać i łączyć,
- są otwarte od 1.04 do 30.10, zamknięte trasy będą oznakowane,
- zawsze noś kask ochronny i rękawice.

Opis tras:

1. Pump track - jadąc na pump track dowiesz się, jak prowadzić rower na trasie z trawersami i różnym stopniu nachylenia.
2. Trasa treningowa (Cvičný trail) - 0,15 km - idealna do rozgrzewki przed jazdą w ostrym terenie.
3. Szlak jelenia (Jelení trail) - 1,2 km - odcinek zjazdowy - wysoki las przeplata się z gęstymi zaroślami, przyjemna trasa o niewielkim stopniu trudności.
4. Żółw (Želva) - 2,36 km - odcinek długiego podjazdu - jedyny w sieci tras. Doprowadzi cię do grzbietu Valčenki w naprawdę żółwim tempie.
5. Rampušák - 2,04 km - odcinek zjazdowy - mądrość zimowego władcy gór zaprowadzi Cię bezpiecznie do doliny. To najdłuższa trasa o największym nachyleniu i średnim poziomie trudności.
6. Kačenka - 1,12 km - odcinek zjazdowy - księżniczka Kačenka jest energiczną dziewczyną, spodziewaj się szybkiego zjazdu, pełnego zakrętów. Średni poziom trudności.
7. Wąż (Zmijovka) - 1,23 km - odcinek zjazdowy - od początku kręty zjazd z funkcją wytwarzania adrenaliny w dużych ilościach. Średni poziom trudności.
8. Trasa kłusownika (Pytlácký trail) - 1,28 km - odcinek zjazdowy - droga w dół nigdy nie była tak krótka i szybka… wymaga maksymalnej koncentracji. Średni poziom trudności.
9. Łącznik (Spojovací trail) - 0,65 km - odcinek zjazdowy umożliwia pokonanie grani Valčenka. Niewielki stopień trudności.

Wybierz na mapce ikonkę parkingu i włącz na smartfonie nawigację do tego punktu - doprowadzi Cię wygodnie do miejsca parkingowego.

Pobierz ulotkę (PDF):
Singletrack Zdobnice
Singletrack Zdobnice 2

Atrakcje i obiekty w okolicy