Singletrack Glacensis

Projekt pn. „Singletrack Glacensis” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Trasa wokół szczytu Jagodna

Trasa łatwa kondycyjnie i nieco wymagająca technicznie - na całej długości jednokierunkowa w standardzie singletrack. Odcinki podjazdów łatwe do pokonania. Odcinki zjazdów kręte z profilowanymi zakrętami. Nawierzchnia szutrowa utwardzona, do pokonania kilkanaście mostków oraz odcinki ułożone z kamieni. Podjazd kończy się przy wieży widokowej na szczycie Jagodnej.

Brama wjazdowa na trasę znajduje się ok. 400 m od parkingu. Na początku trasy oraz przy wieży widokowej znajdują się zadaszone miejsca odpoczynku. Na parkingu jest publicznie dostępny samoobsługowy punkt serwisowy, a tuż obok wypożyczalnia i serwis rowerowy.

Wybierz na mapce ikonkę parkingu i włącz na smartfonie nawigację do tego punktu - doprowadzi Cię do miejsca parkingowego najbliżej bramy wjazdowej. Następnie możesz analogicznie włączyć nawigację do bramy wjazdowej.

Pobierz ulotkę (PDF): Pętla Jagodna